Senat: rozpatrzenie ustawy w tym tygodniu lub następnym

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Senat, LJ/ rynekaptek.pl   20-04-2017, 10:40

Senat: rozpatrzenie ustawy w tym tygodniu lub następnym Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kancelaria Senatu zaplanowała rozpatrzenie nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne na 40. posiedzenie Senatu RP, 26 kwietnia. Jednak możliwe jest też rozpatrzenie tego punktu na 39. posiedzeniu Senatu w dniach 20 i 21 kwietnia 2017 roku.

Sejm uchwalił ustawę na 39. posiedzeniu 7 kwietnia 2017 roku. Do Senatu została przekazana 11 kwietnia 2017 roku. Tego samego dnia marszałek Senatu skierował ustawę do komisji gospodarki narodowej i innowacyjności oraz komisji zdrowia - przypomniano.

Zgodnie z planem, takie posiedzenie komisji odbyło się wczoraj, 19 kwietnia. Senatorowie przyjęli uchwałę o przyjęciu ustawy Prawo farmaceutyczne bez poprawek. 

Zgodnie z informacją na stronie Senatu, w porządku 40. posiedzenia na 26 kwietnia wpisano rozpatrzenie ustawy. Jednak z adnotacją, że punkt ten może zostać rozpatrzony na 39. posiedzeniu Senatu w dniach 20 i 21 kwietnia 2017 r.

Termin rozpatrzenia jej przez Senat upływa w dniu 11 maja 2017 roku.

Ustawa przewiduje, że prawo do uzyskania zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej posiada farmaceuta posiadający prawo wykonywania zawodu prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą; spółka jawna lub spółka partnerska, której przedmiotem działalności jest wyłącznie prowadzenie aptek, i w której wspólnikami (partnerami) są wyłącznie farmaceuci posiadający prawo wykonywania zawodu.

Ponadto w ustawie uzależniono wydanie zezwolenia od liczby mieszkańców przypadających na jedna aptekę oraz od odległości od miejsca planowanej lokalizacji apteki do najbliższej funkcjonującej apteki ogólnodostępnej. Takie rozwiązanie ma stymulować powstawanie aptek na obrzeżach miast a przez to zwiększać dostępność pacjentów do tych placówek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH