Servier Polska: Inwestor bez granic

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Servier/ rynekaptek.pl   08-09-2020, 13:37

Servier Polska: Inwestor bez granic Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Firma Servier Polska została uhonorowana tytułem „Inwestor bez granic". Wyróżnienie przyznawane jest m.in. zagranicznym inwestorom, którzy działają w oparciu o partnerskie i przejrzyste relacji między inwestorem, rynkiem i administracją publiczną. Nagrodę wręczono podczas gali towarzyszącej XII Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach.

– Ogłaszając konkurs „Inwestor bez granic” myśleliśmy o propagowaniu przykładów najlepszych relacji między inwestorami, a ich gospodarczym otoczeniem: rynkiem kapitałowym, rynkiem pracy, administracją państwową i środowiskiem naturalnym – mówił podczas gali Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP oraz inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

– Wskazując laureatów posługujemy się obiektywnymi kryteriami. Bierzemy więc pod uwagę między innymi skalę poczynionych inwestycji, ich wpływ na rozwój potencjału oraz innowacyjność polskiej gospodarki i znaczenie dla rynku pracy – dodał.

Firma Servier Polska jest jedynym zagranicznym inwestorem z branży farmaceutycznej wyróżnionym podczas XII edycji Kongresu. Jak podkreślali jurorzy podejmując swoją decyzję - kierowali się zarówno działalnością firmy w dziedzinie innowacji terapeutycznych, bezpośrednimi inwestycjami w nowoczesne technologie, ale także długotrwałym zaangażowaniem w działania edukacyjne. Nagroda stanowi więc odzwierciedlenie szerokiego spektrum działań realizowanych przez firmę Servier w Polsce. Obecnie łączna wartość inwestycji Servier w Polsce przekracza 750 mln złotych.

– Polska dla firmy Servier od początku była rynkiem priorytetowym. To tu postanowiliśmy ulokować nasze inwestycje w fabrykę, edukację oraz międzynarodowy ośrodek badań klinicznych. To tu dbamy o jakość, zarówno w kraju, jak i Europie - od momentu wytwarzania substancji czynnej, aż po produkcję tabletek. Dziękujemy za dostrzeżenie naszego wysiłku inwestycyjnego – wskazała Katarzyna Urbańska, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej i Spraw Publicznych firmy Servier Polska.

Firma Servier jest obecna na polskim rynku od 1992 roku. Od 1997 roku w Warszawie funkcjonuje zakład produkcyjny Servier – Anpharm. Dwa lata później swoją działalność rozpoczął Międzynarodowy Ośrodek Badań Klinicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH