Servier przejął dział onkologiczny Agios Pharmaceuticals

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Servier/ rynekaptek.pl   08-01-2021, 11:25

Servier przejął dział onkologiczny Agios Pharmaceuticals Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Firma Servier poinformowała o zawarciu umowy w sprawie przejęcia działu onkologicznego firmy Agios Pharmaceuticals, w tym portfolio preparatów onkologicznych, wprowadzonych do obrotu bądź znajdujących się na etapie badań klinicznych lub przedklinicznych.

Wartość transakcji to 2 mld dolarów (w tym 1,8 mld dolarów płatne bezpośrednio przy transakcji oraz potencjalnie dalsze 200 mln dolarów za osiągnięcie określonych etapów procedur regulacyjnych), a także określony udział w przychodach ze sprzedaży produktów leczniczych.

Transakcja została zatwierdzona przez organy nadzorcze obu firm. Przewiduje się, że zostanie sfinalizowana w drugim kwartale 2021 roku, po uzyskaniu zgody organów regulacyjnych i zatwierdzeniu przez akcjonariuszy Agios.

Zgodnie z przyjętą przez Grupę Servier strategią, to przejęcie pozwoli firmie rozszerzyć ofertę leków onkologicznych i zakres prowadzonych projektów badawczych w tym obszarze. Ze względu na istotne niezaspokojone potrzeby zdrowotne w onkologii, firma Servier uznała tę dziedzinę za priorytetową i przeznacza na nią 50% całkowitego rocznego budżetu przewidzianego na badania i rozwój.

Przejęcie przyczyni się także do umocnienia pozycji Grupy Servier w Stanach Zjednoczonych, gdzie firma prowadzi działalność od 2018 roku.

Zawarta umowa przewiduje przeniesienie portfolio onkologicznego Agios wraz z zajmującymi się nim pracownikami do firmy Servier. Wszyscy amerykańscy pracownicy Agios, którzy są bezpośrednio związani z działalnością w obszarze onkologii, otrzymają porównywalne oferty pracy w firmie Servier.


Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH