SIA wdraża system kontroli zatrudnienia magistrów w aptekach

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: SIA/ rynekaptek.pl   29-08-2017, 13:06

SIA wdraża system kontroli zatrudnienia magistrów w aptekach Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Śląska Izba Aptekarska przypomina o obowiązku każdego właściciela apteki i hurtowni farmaceutycznej do informowania izby aptekarskiej w ciągu 7 dni o wszelkich zmianach w zatrudnieniu farmaceutów.

W związku z nieprzestrzeganiem przez wielu właścicieli aptek jednoznacznego zapisu ustawy, izba aptekarska wdraża system kontroli zatrudnienia magistrów farmacji w aptekach, w których bardzo często jest zatrudnianych mniej farmaceutów niż wynikałoby to z godzin ich otwarcia.

- Jeżeli po opiniowaniu kierownika apteki lub wystąpieniu izby do danej apteki lub sieci aptek o uzupełnienie danych w rejestrze izby, właściciel nie prześle aktualnych danych w zatrudnieniu magistrów farmacji, izba aptekarska wystąpi do Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego i Państwowej Inspekcji Pracy z prośbą o przeprowadzenie kontroli w zakresie ilości zatrudnionych farmaceutów w stosunku do godzin otwarcia apteki - zapowiada jej szef, Piotr Brukiewicz.

Przypomina brzmienie art. 15. 3. ustawy o izbach aptekarskich : Osoba, która uzyskała zezwolenie na prowadzenie apteki lub hurtowni, lub kierownik państwowej jednostki organizacyjnej prowadzącej aptekę lub hurtownię są obowiązani zawiadomić właściwą okręgową izbę aptekarską, najpóźniej w ciągu 7 dni, o rozpoczęciu i zaprzestaniu pracy przez osobę wymienioną w ust. 2.

Izba aptekarska jest zobowiązana do prowadzenia takiego rejestru i odpowiada za jego aktualność.

Więcej: http://www.katowice.oia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH