SIA ws. nowych zasad refundacji zaopatrzenia dzieci w środki pomocnicze

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: SIA/rynekaptek.pl   04-09-2017, 10:23

SIA ws. nowych zasad refundacji zaopatrzenia dzieci w środki pomocnicze Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Śląska Izba Aptekarska przypomina o nowych zasadach refundacji zaopatrzenia dzieci w środki pomocnicze według kodu uprawnienia 47 DN.

Izba informuje, że pieluchomajtki lub zamiennie majtki chłonne, pieluchy anatomiczne, wkłady anatomiczne, podkłady chłonne, poza dotychczasowym systemem refundacji NFZ, mogą być wydawane na zlecenia na podstawie art. 18 ust. 1 ustawy z 4 listopada 2016 roku „Za życiem”.

Zgodnie z tym przepisem, dzieciom do lat 18, u których stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu, na podstawie zaświadczenia lekarza POZ lub lekarza ubezpieczenia zdrowotnego z II stopniem specjalizacji lub tytułem specjalisty w dziedzinie: położnictwa i ginekologii, perinatologii, neonatologii lub pediatrii, przysługuje prawo do wyrobów medycznych na zlecenie określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 38 ust. 4 ustawy o refundacji do wysokości limitu finansowania.

SIA tłumaczy, że realizacja zleceń na powyższych zasadach może odbywać się na podstawie karty zaopatrzenia opatrzonej przez NFZ kodem dodatkowego uprawnienia 47 DN.

Izba informuje również, że Fundusz refunduje 70 proc. kosztu nabycia z zachowaniem proporcjonalności limitu ceny (tj. 1,5 zł za każdą sztukę, np. 100 szt. - limit 150 zł, 50 szt. - limit 75 zł).

W tym przypadku brak jest limitu ilościowego, a o ilości miesięcznego zapotrzebowania decyduje osoba uprawniona do wystawienia zlecenia.

Więcej: http://katowice.oia.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH