Skarżysko: radni odrzucili wezwanie farmaceutów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: tsk24.pl/ rynekaptek.pl   04-04-2017, 13:27

Skarżysko: radni odrzucili wezwanie farmaceutów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rada Powiatu Skarżyskiego podjęła uchwałę w sprawie odmowy uwzględnienia wezwania do usunięcia naruszenia prawa zgłoszonego przez farmaceutów. Chodzi o rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu skarżyskiego na rok 2017.

W uzasadnieniu uchwały czytamy, że Zarząd Powiatu Skarżyskiego dokonał ustalenia stanu faktycznego istniejącego na terenie powiatu, to jest ustalenia godzin, w jakich dotąd otwarte były apteki ogólnodostępne.

Ponadto Rada Powiatu nie podziela zarzutu naruszenia interesu prawego polegającego na podjęciu uchwały z naruszeniem norm prawa pracy w zakresie czasu pracy oraz bezpiecznych i higienicznych warunków pracy oraz ingerencji w prawa własności chronione przepisami Konstytucji.

Jednak właściciele aptek uważają, że wydłużenie godzin pracy nie znajduje uzasadnienia w faktycznych potrzebach ludności. Aby dostosować się do potrzeb lokalnego społeczeństwa wystarczy żeby apteki były czynne do godziny 21.00.

Z analiz samorządu aptekarskiego wynika, że nie ma realnej potrzeby na realizację recept o 1 w nocy.

- Jesteśmy na etapie rozmów z powiatem skarżyskim. Chcemy ustalić realną potrzebę pracy aptek. W powiecie opatowskim się udało – mówi Ewa Strzelec, przedstawiciel skarżyskich aptekarzy.

Więcej: http://tsk24.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH