Śląski NFZ ws. problemu z przetwarzaniem zestawień

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: SIA/rynekaptek.pl   09-05-2017, 15:44

Śląski NFZ ws. problemu z przetwarzaniem zestawień Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do prezesa Rady SIA w Katowicach Piotra Brukiewicza dotarła odpowiedź ze Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w sprawie wydłużonego czasu przetwarzania zestawień refundacyjnych.

Jak informuje w piśmie NFZ, w sprawie wydłużonego czasu przetwarzania przesyłek aptecznych, zgodnie z Art. 45 ust. 7 Ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych z dnia 12 maja 2011 r. z późn. Zm. - „Oddział wojewódzki Funduszu przeprowadza czynności, o których mowa w ust. 3 pkt 2, w terminie 5 dni roboczych od dnia otrzymania danych, o których mowa w ust. 3 pkt 1."

„W związku z powyższym we wskazanym w piśmie okresie refundacyjnym nie odnotowano odstępstwa od wskazanych w ustawie terminów”– czytamy.

Sprawa dotyczy przetwarzania zestawienia refundacyjnego, który z uwagi na awarię systemu i bardzo długi czas weryfikacji danych przesyłanych z aptek, opóźniał w konsekwencji rozliczenie oraz wypłaty refundacji przez SOWNFZ.

SIA wyrażała w pismach zaniepokojenie i wnosiła o wcześniejsze wypłaty refundacji.

Śląski OW NFZ, w związku z awarią, zapewnił, że za okres refundacyjny 4/2017 odstąpi od nakładania kar na apteki za nieterminowe składanie zestawień refundacyjnych.

Więcej: http://katowice.oia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH