Sopot: lokal na aptekę za złotówkę, ale pod jednym warunkiem

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: radiogdansk.pl/rynekaptek.pl   08-11-2017, 12:23

Sopot: lokal na aptekę za złotówkę, ale pod jednym warunkiem Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Brak nocnej apteki w Sopocie - naprawdę ciężko mi uwierzyć w tak mało logiczne argumenty... Jak można tylko myśleć o sobie? Gdzie są pacjenci? Czy istnieje coś takiego jak misja tego zawodu? - uważa prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Jacek Karnowski poprosił o opinię w kwestii rozkładu godzin działania sopockich aptek, bo uważa, że w mieście powinna funkcjonować apteka, która byłaby otwarta także w porze nocnej. Prezydium Gdańskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej uznało jednak, że utrzymywanie apteki w godzinach nocnych jest niewłaściwe z powodu braku dostosowania jej do potrzeb mieszkańców - informuje portal Radia Gdańsk.

„W ocenie Prezydium Rady, dostępność usług świadczonych przez apteki powinna być zagwarantowana przede wszystkim wedle realnych potrzeb ludności z uwzględnieniem lokalnych uwarunkowań" – czytamy w odpowiedzi skierowanej do prezydenta Sopotu.

Dalej Rada uzasadnia: "Ustalenie harmonogramu funkcjonowania aptek w Sopocie w zaproponowanym kształcie zmusza przedsiębiorców do prowadzenia apteki w sposób nierentowny, generujący ogromne koszty i nie przynoszący zysków, gdyż wśród mieszkańców Sopotu nie ma zapotrzebowania na całodobowo funkcjonujące apteki (...)".

Jacek Karnowski skomentował tę decyzję na Facebooku w ten sposób:

„Brak nocnej apteki w Sopocie - naprawdę ciężko mi uwierzyć w tak mało logiczne argumenty... Jak można tylko myśleć o sobie? Gdzie są pacjenci? Czy istnieje coś takiego jak misja tego zawodu? Jako miasto w najbliższym czasie udostępnimy lokal na aptekę za złotówkę, pod warunkiem, że będzie prowadziła nocne dyżury. Czy i to oprotestuje Gdańska Okręgowa Izba Aptekarska?" - stawia pytanie włodarz Sopotu.

Więcej: https://radiogdansk.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH