Spółka EPRUS wyjaśnia

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Eprus/ rynekaptek.pl   03-08-2017, 15:02

Spółka EPRUS wyjaśnia Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Postanowienie z 12 lipca 2017 roku nie stanowi podstawy do uznania, iż spółka EPRUS rzeczywiście dokonała naruszeń praw, na które powołują się podmioty z grupy GAKO, albowiem kwestia ta nie została rozstrzygnięta prawomocnym wyrokiem - informuje spółka.

"W związku z pojawiającymi się na portalach internetowych artykułami oraz pismami rozsyłanymi do podmiotów działających na rynku farmaceutycznym, EPRUS Czesław Gornowicz Spółka Komandytowo-Akcyjna z siedzibą w Bielsku-Białej informuje, iż postanowienie Sądu Okręgowego w Warszawie Wydziału XXII z dnia 12 lipca 2017 roku w sprawie udzielenia zabezpieczenia praw na czas trwania procesu, na które powołują się podmioty z grupy GAKO zostało zaskarżone i na chwilę obecną oczekujemy na orzeczenie sądu odwoławczego" - czytamy w komunikacie przesłanym do redakcji.

- Wyjaśniamy, iż postanowienie z dnia 12 lipca 2017 roku nie stanowi podstawy do uznania, iż spółka EPRUS rzeczywiście dokonała naruszeń praw, na które powołują się podmioty z grupy GAKO, albowiem kwestia ta nie została rozstrzygnięta prawomocnym wyrokiem, który potwierdzałby jakiekolwiek naruszenie praw przez EPRUS Czesław Gornowicz Spółkę Komandytowo-Akcyjną - ocenia spółka.

"Pojawiające się zatem na portalach internetowych nieprawdziwe informacje oraz pisma rozpowszechniane przez Kancelarię prawną reprezentującą grupę GAKO naruszają dobre imię EPRUS Czesław Gornowicz Spółki Komandytowo-Akcyjnej oraz w mają na celu wprowadzenie w błąd jej kontrahentów" - dodano w komunikacie.

- Informujemy również, iż EPRUS Czesław Gornowicz Spółka Komandytowo-Akcyjna podjęła kroki prawne skierowane przeciwko prawom wyłącznym, na które powołują się podmioty z grupy GAKO. W związku z powyższym, do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia sporu, EPRUS Czesław Gornowicz Spółka Komandytowo-Akcyjna prosi o ostrożne podchodzenie do działań podejmowanych przez naszego konkurenta - dodano.

"Szanując postanowienie Sądu od sierpnia 2017 roku wprowadziliśmy zmiany i ulepszenia pojemników, które nie naruszają przedmiotowego postanowienia Sądu, a tym samym nie naruszają ewentualnych praw własności przemysłowej grupy GAKO. Nowo oferowane pojemniki posiadają inną konstrukcję techniczną, posiadają inny wygląd i kolorystykę niż produkty oferowane przez GAKO oraz dodatkowo zawierają wyraźne oznaczenie źródła pochodzenia w postaci słownego elementu „eprus”. W tej sytuacji nie ma możliwości wprowadzenia w błąd odbiorcy co do pochodzenia produktu" - informuje wytwórca.

Jak niedawno informowała Śląska Izba Aptekarska, doszło do wstrzymania obrotu pojemnikami na leki recepturowe wprowadzane na rynek przez firmę EPRUS Czesław Gornowicz spółka komandytowo-akcyjna ze względu na możliwość naruszenia prawa własności przemysłowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH