Spółka GLG Pharma zaczyna prace nad testem diagnostycznym

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: GLG Pharma/ rynekaptek.pl   06-09-2017, 09:29

Spółka GLG Pharma zaczyna prace nad testem diagnostycznym Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

GLG Pharma rozpoczyna prace nad stworzeniem immunochemicznego testu diagnostycznego mającego za zadanie badanie poziomu ekspresji białka STAT-3 u pacjentek z TNBC (potrójnie negatywnym raku piersi).

W tym celu do zespołu naukowego dołączył dr Piotr Mamczur, który będzie odpowiedzialny za opracowanie i rozwój nowych metod diagnostycznych wspierających terapię tego typu nowotworu.

Prace mają na celu opracowanie i walidację testu immunochemicznego badającego poziom ekspresji aktywowanego białka STAT-3. Będzie to element badania klinicznego, które zamierza przeprowadzić GLG. Pozwoli on na monitorowanie postępów oraz potencjalnie na optymalizację terapii indywidualnie dla każdego pacjenta.

STAT-3 odpowiada za przekazywanie sygnałów między komórkami i jest niezbędne w normalnym procesie wzrostu zdrowych komórek. W komórkach nowotworowych może przyczyniać się jednak do ich niekontrolowanego wzrostu i rozprzestrzeniania.

Inhibitor białka STAT-3, nad którym pracuje spółka – cząsteczki GLG-801 (forma doustna) i GLG-805 (forma dożylna) – ma za zadanie zablokowanie sygnału STAT-3. Dzięki temu, proces wzrostu komórek nowotworowych zostaje powstrzymany, a ponadto wzmacniana jest zdolność własnego systemu immunologicznego do walki z rakiem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH