Spółka liczy na potrzymanie wysokiej dynamiki eksportu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: BioMaxima/ rynekaptek.pl   20-05-2019, 13:41

Spółka liczy na potrzymanie wysokiej dynamiki eksportu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

BioMaxima S.A. osiągnęła w 1 kw. 2019 r. przychody netto ze sprzedaży na poziomie skonsolidowanym w wysokości ponad 7,48 mln zł. Spółka notuje wysoką dynamikę wzrostu sprzedaży eksportowej i liczy, że uda jej się podtrzymać ten trend - informuje w komunikacie.

Na poziomie jednostkowym zanotowała w pierwszym kwartale 2019 r. zysk EBITDA wynoszący 452 tys. zł, a przychody ze sprzedaży sięgnęły 6.958 tys. zł., przy stracie netto w wysokości 77 tys. zł.

Największy wpływ na wyniki finansowe w ujęciu jednostkowym miało obniżenie generowanej marży z uwagi na ograniczoną liczbę dni sprzedażowych w styczniu i marcu, wynikającą z przeprowadzanej inwentaryzacji, uruchomienie nowego systemu informatycznego ERP, a także występujących jeszcze jednorazowych kosztach związanych z rozruchem zakładu.

Spółka zakończyła już opracowanie oraz wdrożyła do produkcji nowe testy do kontroli czystości mikrobiologicznej i pozyskała również pierwsze zamówienia eksportowe od nowego klienta z Niemiec.

Wzrost udziału wyrobów własnych w przychodach spółki do 58% w 1 kw. 2019 r. z 54% w 1 kw. 2018 r. jest wynikiem uruchamiania rozbudowanych mocy wytwórczych w produkcji testów do oznaczania lekooporności, które wpłyną pozytywnie na marżowość sprzedaży.

Zarząd BioMaxima S.A. uważa, że przyjęte kierunki rozwoju oraz podejmowane działania przełożą się w długim okresie na istotną poprawę wyników finansowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH