Spółka pracuje nad testami do oznaczania lekowrażliwości

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: BioMaxima/ rynekaptek.pl   07-11-2016, 12:08

Spółka pracuje nad testami do oznaczania lekowrażliwości Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

BioMaxima otrzymała dofinansowanie na stworzenie technologii testów do oznaczania lekowrażliwości - informuje spółka w komunikacie prasowym.

Spółce przyznana została dotacja w wysokości ponad 584 tys. zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Działanie 1.2 Badania celowe.

Całkowita wartość projektu wynosi prawie 932 tys. zł.

Dofinansowanie zostanie przeznaczone na opracowanie technologii ilościowych testów do oznaczania minimalnego stężenia hamującego (MIC) antybiotyku hamującego wzrost mikroorganizmów.

Przyznana dotacja pozwoli na stworzenie technologii testów do oznaczania lekowrażliwości i wprowadzenie ich do powszechnego stosowania w diagnostyce mikrobiologicznej, co będzie pozytywnie wpływało na racjonalną suplementację antybiotyków, a tym samym ograniczenie ich stosowania.

Po zakończeniu procesu opracowywania testów BioMaxima planuje sprzedawać je na rynku krajowym oraz na rynkach eksportowych.

Spółka szacuje, że potencjał rynku polskiego wynosi rocznie od 2 do 3 mln testów, a cena rynkowa 1 testu zawiera się w przedziale od 10 do 18 zł.

Planowane wprowadzenie testów do sprzedaży ma nastąpić w ciągu najbliższych dwóch lat.

Realizowany projekt przewiduje ścisłą współpracę pomiędzy spółką a UMCS Lublin - Wydział Biologii i Biotechnologii.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH