Starostwo zareaguje, jeśli zgłosi się pacjent, który nie mógł zrealizować recepty

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: infoprzasnysz.com/rynekaptek.pl   10-09-2020, 12:03

Starostwo zareaguje, jeśli zgłosi się pacjent, który nie mógł zrealizować recepty Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Apteki wyznaczone do pełnienia dyżurów w Przasnyszu bywają zamknięte. Starostwo Powiatowe zapewnia, że rozumie trudną sytuację aptek spowodowaną pandemią, jednak - jak podkreśla - jeśli pacjenci zgłoszą ten problem, zostaną podjęte stosowne kroki.

Apteki na terenie powiatu przasnyskiego nie pełnią dyżurów zgodnie z podjętą uchwałą ws. ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych.

Do redakcji infoprzasnysz.com napływają informacje od pacjentów o niedostępności aptek w porze nocnej. Są także problemy z wykupieniem leków w niedziele i święta. Na razie żaden z mieszkańców nie zgłosił tego problemu do przasnyskiego starostwa.

Starosta wyjaśnia, że obecnie nie ma rozwiązania prawnego, na podstawie którego powiat mógłby skłonić farmaceutów do respektowania postanowień uchwały. 

Starostwo zaznacza jednak, że zastosuje odpowiednie kroki, pod warunkiem, że zgłosi się pacjent, który nie mógł zrealizować recepty.

– Każdy pacjent, który nie mógł zrealizować recepty w aptece, która według harmonogramu powinna pełnić dyżur, powinien o takiej sytuacji poinformować Starostwo Powiatowe w Przasnyszu. Wówczas zwrócimy się do Pełnomocnika Okręgowej Rady Aptekarskiej w Warszawie z prośbą o przedstawienie wyjaśnień, dlaczego apteki nie przestrzegają ustalonego rozkładu godzin pracy oraz pouczenie aptek, które nie stosują aktu prawa miejscowego - poinformowano.

Więcej: infoprzasnysz.com

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH