Studenci farmacji WUM protestują. Przygotowali petycję

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: SSWFWUM/ rynekaptek.pl   26-11-2020, 10:01

Studenci farmacji WUM protestują. Przygotowali petycję Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Studenci farmacji WUM protestują przeciw umiejscowieniu Centrum Symulacji Medycznych w budynku Wydziału Farmaceutycznego. Miałaby być im odebrana jedna trzecia wydziału, w której obywa się działalność kształcenia.

- W związku z pojawieniem się w ciągu ostatnich tygodni planów zabrania nam 1/3 Wydziału (całej III kostki oraz sal seminaryjnych Derynga i Krauzego wraz z placem między nimi i korytarzem) na rzecz umiejscowienia tam Centrum Symulacji Medycznych, pragniemy oświadczyć, że Samorząd Studentów Wydziału Farmaceutycznego WUM stanowczo nie zgadza się na wdrożenie wyżej wymienionych planów w życie" - informują studenci tego wydziału.

"Z naszej strony zostało 20 dni temu skierowane pismo do JM Rektora WUM wyrażające nasze zaniepokojenie sytuacją. Niemniej jednak - nie dostaliśmy na nie żadnej odpowiedzi. Podobne pisma były także kierowane przez Samorząd Doktorantów oraz liczne organizacje i stowarzyszenia zrzeszające Farmaceutów i Diagnostów Laboratoryjnych" - poinformowali.

Dodają, że podczas ostatniej "godziny z Rektorem" zostały studentom wydziału postawione zarzuty, że działają przeciwko studentom wydziału lekarskiego i nie chcą, żeby mieli oni Centrum Symulacji Medycznych.

"Uważamy, że nadawanie takiego tonu naszej narracji jest niezwykle krzywdzące i służy poróżnieniu nas studentów, jako jednej społeczności akademickiej WUM. Dlatego też chcemy wyrazić się jasno: jesteśmy przeciwni umiejscowieniu CSM na naszym wydziale. Jak najbardziej popieramy natomiast to, żeby koledzy z wydziału lekarskiego mieli nowo wybudowane CSM, w którym będą mogli szkolić swoje umiejętności praktyczne" - podkreślono.

Jednocześnie studenci farmacji przygotowali petycję do rektora WUM, prof. Zbigniewa Gacionga, przeciwko umiejscowieniu Centrum Symulacji Medycznych w budynku Wydziału Farmaceutycznego WUM.

comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH