Studenci farmacji WUM protestują. Przygotowali petycję

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: SSWFWUM/ rynekaptek.pl   26-11-2020, 10:01

Studenci farmacji WUM protestują. Przygotowali petycję Z informacji wynika, że w budynkach, gdzie miałoby się mieścić Centrum Symulacji Medycznych, działają jednostki naukowe wydziału farmacji (fot. archiwum)

Studenci farmacji WUM protestują przeciw umiejscowieniu Centrum Symulacji Medycznych w budynku Wydziału Farmaceutycznego. Miałaby być im odebrana jedna trzecia wydziału, w której obywa się działalność kształcenia.

Z informacji wynika, że w budynkach, gdzie miałoby się mieścić Centrum Symulacji Medycznych, działają jednostki naukowe, takie jak: Zakład Biologii Farmaceutycznej i Biotechnologii Roślin Leczniczych, Katedra Farmakognozji i Molekularnych Podstaw Fitoterapii, Katedra Farmacji Fizycznej i Bioanalizy, Zakład Chemii Fizycznej, Zakład Bioanalizy i Analizy Leków czy Zakład Farmacji Stosowanej, w których realizowane są krajowe i międzynarodowe projekty naukowe, a także duża część procesu kształcenia studentów wielu kierunków.

- Mieszczą się tu wysokospecjalizowane pracowanie dydaktyczne: mikroskopowa, fitochemiczna, chemii fizycznej, bioanalizy leków, recepturowa, leków ocznych, leków parenteralnych, biofizyki czy modelowania molekularnego. Gdzie miałyby zostać przeniesione te jednostki wraz z ich pracownikami? Gdzie miałaby się odbywać dydaktyka czy realizacja projektów naukowych, na które środki zostały już przyznane przez liczne instytucje naukowe krajowe i zagraniczne?- pytają studenci.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH