ŚUM odnowi stary Wydział Farmaceutyczny

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: wyborcza.pl/rynekaptek.pl   04-10-2017, 12:04

ŚUM odnowi stary Wydział Farmaceutyczny Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Śląski Uniwersytet Medyczny przebudowuje starą siedzibę Wydziału Farmaceutycznego w Sosnowcu. Na ten cel przeznaczył blisko 20 mln zł. Prace powinny ruszyć jeszcze w tym roku i potrwają ponad dwa i pół roku - podaje portal wyborcza.pl.

Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu mieści się w budynku wybudowanym w latach 70. XX wieku. Szósty nowoczesny segment za 11 mln zł został wyposażony i dobudowany do istniejącej siedziby w 2015 roku. W tej części mieści się Centrum Dydaktyczne Wydziału Farmaceutycznego. Uczą się tam studenci farmacji, biotechnologii medycznej i analityki.

Przebudowę starej siedziby Wydziału Farmaceutycznego ŚUM planował od wielu lat. Jak zapewniają władze uniwersytetu, przebudowywany będzie segment po segmencie. Uczelnia zastrzegła, że w segmentach, w których nie będą prowadzone prace, wydział będzie prowadził działalność edukacyjną i badawczą.

Przebudowa całkowicie odmieni i unowocześni siedzibę wydziału. Z dokumentacji projektowej przygotowanej przez Meritum Grupę Budowlaną wynika, że również z zewnątrz budynek przejdzie całkowitą metamorfozę.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH