Super-Pharm: udziały mogą przejść w ręce tego Funduszu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Puls Biznesu/rynekaptek.pl   26-09-2017, 12:27

Super-Pharm: udziały mogą przejść w ręce tego Funduszu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Według dziennika „Haaretz”, Fundusz CVC Capital Partners prowadzi negocjacje w sprawie kupna mniejszościowego pakietu w grupie Super-Pharm, prowadzącej w Polsce sieć aptek i drogerii – podaje Puls Biznesu.

Obecnie 75 proc. udziałów w Super-Pharmie należy do Leona Kofflera, założyciela sieci. 25 proc. mają banki Leumi i Israel Discount. Fundusz miałby przejąć całość pakietu banków i 15 proc. udziałów, należących do właściciela - łącznie 40 proc. Wartość potencjalnej transakcji to w przeliczeniu 750 mln zł.

„Super-Pharm chce pozyskać międzynarodowego partnera, by rozwijać się na rynkach zagranicznych, a co najmniej otworzyć więcej sklepów w Chinach i spróbować zrobić to w Polsce. Nadeszła pora na pozyskanie dużego partnera, który dostarczy kapitał i zagraniczne powiązania” – czytamy w informacji.

Super-Pharm w przeliczeniu notuje globalnie około 5,5 mld zł przychodów rocznie. W Polsce pojawił się w 2001 roku i ma aktualnie ponad 70 placówek. Zgodnie z ostatnimi dostępnymi danymi, sieć w Polsce miała w 2015 roku 812 mln zł przychodów i zanotowała 13 mln zł zysku netto.

Więcej: www.pb.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH