Suplementy mylone z lekami? Tak chcą ich producenci

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: TV Toya/ rynekaptek.pl   20-04-2017, 10:03

Suplementy mylone z lekami? Tak chcą ich producenci Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W wielu sytuacjach suplementy są przez konsumentów mylone z lekami. Tak chcą producenci suplementów. Chcą upodobnić suplement jak najbardziej do leku. Wówczas korzystają z przekonania, że to jest produkt skuteczny - ocenia poseł Waldemar Buda.

Czym jest suplement diety? - Już w samej nazwie zawiera się część wyjaśnienia. Suplement, czyli dodatek, uzupełnienie. To nie jest lek, ale produkt żywnościowy, który w skoncentrowanej formie zawiera albo witaminy albo składniki mineralne, które są podawane w rozmaitej postaci - mówił Zbigniew Solarz, rzecznik Okręgowej Izby Aptekarskiej w Łodzi, w programie TV Toya.

- Zatem suplementy to produkty żywnościowe, które mają uzupełnić niedobory składników przyjmowanych z pokarmem - podkreślał.

Poseł Waldemar Buda ocenił, że w wielu sytuacjach suplementy są przez konsumentów mylone z lekami: - Ale to jest wynik tego, że tak chcą producenci suplementów. Oni chcą upodobnić suplement jak najbardziej do leku. Wówczas korzystają z takiego przekonania, że to jest produkt skuteczny.

- Pomimo przepisów, które dzisiaj obowiązują, jak chociażby oznaczenie, że to nie jest lek, ale suplement, to ta informacja jest dzisiaj na tyle nieczytelna i niewyraźna, że rzeczywiście wiele osób zażywa ten suplement diety w przekonaniu, że to jest lek i takie mu przypisuje właściwości - dodał poseł.

Ocenił, że w takiej sytuacji zażywamy wiele suplementów, które w najlepszym przypadku nie pomagają. Ale wiemy też, iż w wielu przypadkach szkodzą. Jeśli są na przykład zanieczyszczone, co pokazała kontrola NIK.

Więcej: http://tvtoya.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH