"Szansa na likwidację szklanego sufitu w zawodzie farmaceuty"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OIA w Warszawie/rynekaptek.pl   28-04-2017, 11:21

"Szansa na likwidację szklanego sufitu w zawodzie farmaceuty" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prace projektem AdA i zaangażowanie wielu osób w przekonywanie do jego słuszności jest krokiem do konsolidacji środowiska aptekarskiego i pierwszym od lat świadectwem umiejętności porozumienia ponad podziałami - ocenia Michał Byliniak, wiceprezes NRA.

- Pierwsze miesiące nowego roku upłynęły pod hasłem walki o poselski projekt zmiany Ustawy Prawo Farmaceutyczne. Założenia projektu przewidujące możliwość otwierania nowych aptek wyłącznie przez farmaceutów przy uwzględnieniu kryteriów geograficznych i demograficznych oraz ograniczenia mające na celu zablokowanie konsolidacji podmiotów prowadzących sieci aptek, są kluczowe dla sukcesu planów wzmocnienia roli farmaceuty oraz o wiele silniejszego niż obecnie włączenia aptek do systemu ochrony zdrowia – pisze Michał Byliniak w Biuletynie Informacyjnym OIA w Warszawie.

W ocenie prezesa ORA Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie, projektowane regulacje są z jednej strony ostatnią deską ratunku dla aptek indywidualnych, z drugiej zaś są ogromną szansą dla młodych farmaceutów "na likwidację szklanego sufitu hamującego rozwój zawodowy i umożliwienie realizacji własnych planów zawodowych w postaci prowadzenia własnego przedsiębiorstwa i wykorzystania nabytej wiedzy i doświadczenia zawodowego na rzecz pacjentów, a nie walki biznesowej o jak największy udział na rynku".

Dalej: - W dyskusjach w wielokrotnie zarzucano farmaceutom brak umiejętności prowadzenia aptek, a także wskazywano nas jako sprawców naruszeń przepisów. Zrobiono wiele, aby udowodnić niekorzystny wpływ planowanych zmian na przyszłość farmaceutów i wywołać konflikt wewnątrz naszego środowiska.

Michał Byliniak wyraża nadzieję, że prace nad projektem i zaangażowanie wielu osób w przekonywanie do jego słuszności „jest krokiem do konsolidacji środowiska aptekarskiego i pierwszym od lat świadectwem umiejętności porozumienia ponad podziałami”.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH