Szczepienia w aptekach i OF nie dla wszystkich

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: sejm/ rynekaptek.pl   15-01-2021, 12:03

Szczepienia w aptekach i OF nie dla wszystkich O rodzaju usług, jakie będą sprawowane w ramach opieki farmaceutycznej w aptekach, zadecyduje wcześniej przeprowadzony pilotaż - przypomniał Maciej Miłkowski (fot. PTWP)

Rozważa się możliwość przeprowadzania szczepień przez farmaceutów, jednakże wykonywanie szczepień w aptekach musiałoby być poprzedzone szeroką zmianą prawno-organizacyjną - informuje wiceminister zdrowia, Maciej Miłkowski.

- Aby rozszerzyć uprawnienia farmaceutów do wykonywania szczepień należy także wskazać ich w przepisach, jako kolejną grupę zawodową uprawnioną do kwalifikowania pacjentów. Prowadzenie kwalifikacji do szczepień jest jednym z głównych elementów zapewnienia bezpieczeństwa pacjenta
podczas szczepienia - przypomniał.

Jego zdaniem, nie wszystkie apteki będą mogły świadczyć usługi w zakresie szczepień, jak i opieki farmaceutycznej, chociażby ze względu na brak możliwości dokonania zmian zarówno technicznych w lokalu apteki, jak i spełnienia wymogów kadrowych.

O rodzaju usług, jakie będą sprawowane w ramach opieki farmaceutycznej w aptekach, zadecyduje wcześniej przeprowadzony pilotaż.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH