Szczepionka BIOMEDU-LUBLIN wybrana przez węgierskie MZ

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Biomed-Lublin/ rynekaptek.pl   13-06-2017, 12:28

Szczepionka BIOMEDU-LUBLIN wybrana przez węgierskie MZ Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szczepionka przeciwgruźlicza BCG-10 produkowana przez BIOMED-LUBLIN zwyciężyła w przetargu publicznym ogłoszonym przez Ministerstwo Zdrowia Węgier.

Lubelski producent będzie dostawcą szczepionek na rynek węgierski w latach 2017-2018. Łączna wartość kontraktu przekracza 1,3 mln zł. W przetargu oferta szczepionek produkowanych przez BIOMED-LUBLIN została zgłoszona przez firmę Biodrug – dystrybutora preparatów spółki na Węgrzech.

Słowacki Biodrug wziął udział w przetargu publicznym organizowanym przez węgierskie Ministerstwo Zdrowia, zgłaszając możliwość dostarczenia w 2017 i 2018 roku łącznie 500 000  dawek (10 000 opakowań) szczepionki przeciwgruźliczej BCG 10 (tj. 250 000 dawek rocznie), wyprodukowanych przez BIOMED-LUBLIN.

- Oferta złożona przez naszego partnera handlowego została uznana za najkorzystniejszą. Dostawy szczepionek przeciwgruźliczych na potrzeby węgierskich pacjentów to dla nas ważny element programu ekspansji zagranicznej. Wygrana w przetargu potwierdza słuszność przyjętej przez nas strategii rozwoju eksportu. Jestem przekonany, że BIOMED-LUBLIN jest w stanie kontynuować działania rozwojowe  - mówi Andrzej Stachnik, prezes zarządu BIOMED-LUBLIN.

BIOMED-LUBLIN zawarł umowę dystrybucyjną z firmą Biodrug w lutym bieżącego roku. Na jej podstawie słowacki dystrybutor uzyskał prawo wyłączności dystrybucji preparatu ONKO BCG na rynku czeskim, słowackim i rumuńskim oraz szczepionki przeciwgruźliczej BCG 10 na rynkach słowackim, rumuńskim i węgierskim.  Biodrug zobowiązał się uzyskać wszelkie niezbędne zgody do sprzedaży produktów na wszystkich ww. rynkach. Umowa została zawarta na okres 4 lat. Dzięki zawarciu umowy BIOMED-LUBLIN uzyskał szerszy dostęp do nowych rynków zbytu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH