Szczepionka p/ COVID to dobra wiadomość, ale rodzi się szereg pytań

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: radioem.pl/ rynekaptek.pl   12-11-2020, 12:14

Szczepionka p/ COVID to dobra wiadomość, ale rodzi się szereg pytań Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Logistyka zapowiadana przez firmę Pfizer jest szalenie skomplikowana i w historii nie mieliśmy takiej skali szczepień i szczepionki, która musiałaby być przechowywana w bardzo niskiej temperaturze  - mówił w Radio eM dr Mikołaj Konstanty o szczepionce p/ COVID-19.

- Mam nadzieję, że wkrótce będziemy chodzić na szczepienia do apteki - mówił w Radio eM dr Mikołaj Konstanty, prezes Śląskiej OIA.

W rozmowie podczas audycji "Rozmowy poranka” Radia eM podkreślił, że w krajach, gdzie szczepienia wykonują farmaceuci w aptekach, wyszczepialność  jest znacznie wyższa niż w Polsce.

Rozmawiano także o ogłoszonej niedawno informacji na temat szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Prezes ŚIA uznał to za dobrą informację, ale zastrzegł, że rodzi się szereg pytań. Chodzi m.in. o to, czy dostępne będą szczepionki również innych wytwórców.

Wyzwaniem m.in. jest przechowywanie jej w bardzo niskiej temperaturze (ok. –80ºC).

- Logistyka zapowiadana przez firmę Pfizer jest szalenie skomplikowana i w historii nie mieliśmy takiej skali szczepień i szczepionki, która musiałaby być przechowywana w bardzo niskiej temperaturze - dodał szef śląskiej Izby.

- Poza tym, jak będzie ze skutecznością pod względem wieku, co z osobami, które nie reagują na to. Mamy jednak 10 proc., dla których ta szczepionka nie będzie skuteczna. Jak długo ta szczepionka będzie działała. Jak długo i na jakim poziomie utrzyma się odporność? - pytał.

Więcej: https://www.radioem.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH