Szczepionka przeciwko wirusowi HPV zepsuje dziecku wakacje?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: gk24.pl/rynekaptek.pl   10-07-2017, 10:29

Szczepionka przeciwko wirusowi HPV zepsuje dziecku wakacje? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zainteresowanie szczepieniami ochronnymi przeciwko wirusowi HPV systematycznie maleje. W tym roku na szczepienia rodzice przyprowadzili niewiele ponad jedną trzecią dziewczynek, które mogą zostać objęte programem - pisze serwis Głosu Koszalińskiego.

Od ośmiu lat w Koszalinie realizowany jest program profilaktyki zakażeń wirusem HPV, którego celem jest zmniejszenie liczby zachorowań na raka szyjki macicy.

Portal wskazuje, że zainteresowanie szczepieniami ochronnymi przeciwko wirusowi HPV maleje:

- W pierwszym roku zaszczepionych zostało ponad 80 procent dziewczynek, w tym roku zdecydowanie mniej rodziców decyduje się na to, by skorzystać z programu - mówi Adam Zając, lekarz rodzinny, pediatra.

Podaje, że najczęstszym powodem odmowy w wykonaniu takiego szczepienia jest obawa, że "ewentualny ból ręki czy krótkotrwały stan podgorączkowy zepsuje dziecku wakacje".

- Szczepionka warta jest 400 złotych, a w ramach programu rodziców nie kosztuje nic. Co najważniejsze, ma ona w przyszłości znacznie ograniczyć ryzyko chorób nowotworowych, potencjalnie śmiertelnych lub okaleczających kobietę - akcentuje Adam Zając.

Więcej: http://www.gk24.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH