Szczyt zakażeń w połowie listopada, a potem już spadki?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: wp.pl/ rynekaptek.pl   10-11-2020, 09:34

Szczyt zakażeń w połowie listopada, a potem już spadki? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szczyt zakażeń koronawirusem prawdopodobnie wystąpi 16 listopada, wyniesie około 27,6 tys. przypadków - wynika z prognozy epidemii opracowanej przez naukowców z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego.

Nowa prognoza epidemii koronawirusa uwzględnia możliwe efekty wprowadzonych dotąd obostrzeń, jak naukę zdalną w klasach 1-3 szkół podstawowych i ograniczenia w działalności restauracji oraz zamknięcie galerii handlowych, kin, teatrów.

ICM UW przedstawił najnowszą symulację 9 listopada. Według niej w najbliższych dniach liczba zakażeń utrzyma się na poziomie 25-26 tys. przypadków na dobę.

15-16 listopada liczba zakażeń sięgnie powyżej 27 tys., ale prawdopodobniej nie zostanie pobity rekord z 7 listopada wynoszący 27 875 przypadków. Pod koniec listopada liczba zakażeń może spaść poniżej 20 tys. przypadków na dobę i będzie to początek korzystnego trendu.

Taki optymistyczny scenariusz oznaczałby, że na początku grudnia Polska mogłaby poluzować obostrzenia i przywrócić te obowiązujące w strefie czerwonej. W pierwszych dniach stycznia możliwy byłby podział regionalny na strefy zielone, żółte i czerwone. 31 stycznia liczba zakażeń miałaby spaść do 1000 dziennie.

Więcej: https://wiadomosci.wp.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH