Szef MON: wojskowa służba zdrowia będzie zaangażowana w akcję szczepień

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   15-12-2020, 15:35

Szef MON: wojskowa służba zdrowia będzie zaangażowana w akcję szczepień Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wojskowa służba zdrowia będzie zaangażowana w akcję szczepień przeciwko koronawirusowi - przekazał szef MON Mariusz Błaszczak. Jak dodał, szczepienia będą wykonywane w 13 szpitalach wojskowych.

Minister Błaszczak przekazał na Twitterze, że "wojskowa służba zdrowia będzie zaangażowana w akcję szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2". - W 13 szpitalach wojskowych będą przeprowadzane szczepienia dla wszystkich grup wskazanych w przyjętym dziś przez Radę Ministrów programie - napisał szef MON.

15 grudnia rząd przyjął Narodowy Program Szczepień. - Dzisiaj możemy powiedzieć, że dołączamy do grona państw w ramach całej UE, które już w styczniu przystąpią do procesu szczepienia - oświadczył premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

- Mamy zakontraktowanych ponad 60 mln dawek już dzisiaj od 6 firm, które jako pierwsze przedstawiły swoją dokumentację do akceptacji przed odpowiednie agencje medyczne - przekazał premier.

- Na proces szczepień nie będziemy szczędzili środków. To już dzisiaj zabudżetowane około 3 mld zł, ale prócz tego także środki dla wszystkich placówek medycznych, które będą szczepić, które niemal podwoją tę liczbę - oświadczył szef rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH