Szpital poszukuje farmaceutów do akcji szczepień

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: DIA, TOK FM   09-04-2021, 11:01

Szpital poszukuje farmaceutów do akcji szczepień Szpital we Wrocławiu poszukuje chętnych farmaceutów, by wykonywali szczepienia przeciw covid-19 Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Szpital we Wrocławiu zaprasza farmaceutów do współpracy w punkcie szczepień przeciw COVID-19. Jest też możliwość dołączenia farmaceutów do szczepień na terenie lotniska we Wrocławiu.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. J. Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu opublikował ogłoszenie skierowane do różnych grup zawodowych, które mają uprawnienia do wykonywania szczepień przeciw covid-19.

Umowa zlecenie
Zaproszenie kierowane jest w zakresie wykonywania szczepień do farmaceutów, którzy ukończyli kurs CMKP i przeszli szkolenie praktyczne.

Ale również do farmaceutów, którzy ukończyli część teoretyczną. Szpital oferuje im pracę do czynności administracyjnych przy szczepieniach.

Wykonywane czynności będą rozliczane na zasadach umowy zlecenia.

Informację przekazała m.in. Dolnośląska Izba Aptekarska.

W razie pytań i chęci nawiązania współpracy szpital podaje osobę do kontaktu: Dorota Kluczyńska, tel. 603 041 336.

Jest duże zainteresowanie
- Szkolenie, w którym uczestniczyłem, miało miejsce w Centrum Symulacji Medycznej w Poznaniu - mówi.  - W pierwszej części uczyłem się razem z innymi farmaceutami, diagnostami, fizjoterapeutami, jak przygotowywać i podawać domięśniowo szczepionkę przeciw COVID-19 0 opisywał w radiu TOK FM farmaceuta Mariusz Politowicz.

- Pokazano nam alternatywne miejsca wstrzykiwania, bo co do zasady wstrzykujemy w ramię pacjenta. Pokazano nam, jak to zrobić, aby wykonać te szczepienia bezpiecznie, również dla siebie. Ponadto jak postępować z odpadami medycznymi - dodał.

Druga część szkolenia dotyczyła resuscytacji krążeniowo-oddechowej, czyli potocznie mówiąc masażu serca, sztucznego oddychania przy pomocy worka rozprężnego, korzystania z defibrylatora.

- Nie spodziewałem się aż tak dużego zainteresowania ze strony uczestników. Oznacza to, że ci którzy się zgłosili i przyjechali na szkolenie są zdeterminowani do nabycia nowych umiejętności i chcą je wykorzystać.

Kolejny krok: szczepienia w aptekach
- Mam nadzieję, że wkrótce powstaną przepisy wykonawcze umożliwiające szczepienia w aptekach. To jest codziennością w wielu krajach świata - przypomniał.

 Ok. 5,5 tys. farmaceutów zgłosiło się do szkoleń. Deklarują, że są gotowi do pomocy.

Marcin Repelewicz, prezes Dolnośląskiej Rady Aptekarskiej: - Jestem w trakcie kursu - za mną część teoretyczna, obecnie przygotowuję się do części praktycznej.

- Te zajęcia mają potrwać do końca kwietnia, a może potrwają dłużej. Bo jest ogromne zainteresowanie nabyciem nowych uprawnień. Prowadzone są w małych grupach na uniwersytetach medycznych - wyjaśnił.

Propozycja do akcji na terenie lotniska
Dodatkowo w związku z planowanym otwarciem Masowego Punktu Szczepień na terenie Portu Lotniczego Wrocław (okolice starego Terminala) Wrocławskie Centrum Zdrowia SPZOZ zaprasza Członków Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej do współpracy przy organizacji i realizacji szczepień.

Osoby zainteresowane realizacją świadczeń w zakresie kwalifikacji do szczepienia, szczepienia jak również wsparciem administracyjnym procesu proszone są o kontakt pod adresem e-mail: metorg@spzoz.wroc.pl.

Organizator prosi o umieszczenie w wiadomości danych kontaktowych, zakresu świadczeń jakie osoba zainteresowana mogłaby realizować (stosownie do posiadanych uprawnień) oraz deklarowanej dostępności w poszczególne dni tygodnia.

Planowane godziny czynności punktu będą uzależnione od dostępności szczepionek p/COVID, natomiast zakładane jest funkcjonowanie punktu w godzinach 8:00 – 19:00, także w weekendy.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH