Szpital tymczasowy: 500 łóżek, w tym 50 z OIOM

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   19-10-2020, 09:05

Szpital tymczasowy: 500 łóżek, w tym 50 z OIOM Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pierwszy szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19, który będzie zlokalizowany na Stadionie Narodowym w Warszawie, będzie mieścił 500 łóżek, z czego 50 łóżek OIOM-owych - powiedział 19 października szef KPRM Michał Dworczyk.

Zapytany w radiu Zet, czy rząd buduje szpital polowy dla chorych na COVID-19, który będzie gotowy w tym tygodniu oraz kiedy ruszyła lub ruszy jego instalacja, Dworczyk powiedział, że "to nie jest szpital polowy (...) jest to jeden ze szpitali tymczasowych".

- To prawda, w ostatnią sobotę premier wydał polecenie przygotowanie pierwszego szpitala tymczasowego, który będzie zlokalizowany na Stadionie Narodowym, równocześnie w kilku województwach trwają przygotowania do ewentualnego utworzenia kolejnych takich szpitali, ten proces będą już nadzorować wojewodowie - powiedział szef KPRM.

Poinformował, że pierwszy taki szpital będzie zlokalizowany w Warszawie. - To będzie 500 łóżek, z czego 50 łóżek OIOM-owych, z możliwością rozszerzenia tego zaplecza do tysiąca łóżek - dodał szef KPRM.

Wcześniej w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że Dworczyk odpowiada koordynację działań związanych z powstaniem tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Wiktoria Nicałek, PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH