Szumowski i Kamiński kupili akcje tej spółki

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OncoArendi   17-05-2021, 19:02

Szumowski i Kamiński kupili akcje tej spółki Prezes Zarządu, CEO, Marcin Szumowski kupił 3 000 akcji za kwotę ok. 140 tys. zł, natomiast Rafał Kamiński, członek zarządu, CSO kupił 527 akcji za kwotę ok. 25 tys. zł Fot. ShutterStock Data dodania: 20 grudnia 2022

17 maja spółka OncoArendi poinformowała o nabyciu przez dwóch jej menadżerów łącznie ponad 3,5 tys. akcji spółki za kwotę ok. 165 tys. zł.

Prezes Zarządu, CEO, Marcin Szumowski kupił 3 000 akcji za kwotę ok. 140 tys. zł, natomiast Rafał Kamiński, członek zarządu, CSO kupił 527 akcji za kwotę ok. 25 tys. zł.

Marcin Szumowski, będący współzałożycielem i prezesem zarządu, jest istotnym akcjonariuszem posiadającym po zakupie 1 065 000 akcji OncoArendi.

Rafał Kamiński pełniący funkcję dyrektora ds. naukowych (CSO) od stycznia 2020 roku, a od kwietnia 2020 roku funkcję członka zarządu, dokonał zakupu 527 akcji OncoArendi (wcześniej nie posiadał akcji spółki).

Wierzą w sukces spółki

Menadżerowie podkreślają, że decyzja ma swoje podłoże w silnej wierze w spółkę i jej duży potencjał do wzrostu wartości. Szczególnie podkreślany jest także nowy, przyszłościowy aspekt strategii związany z rozwojem firmy w kierunku leków małocząsteczkowych celujących w mRNA.

W związku z dobrymi perspektywami oraz planami dalszego rozwoju Marcin Szumowski oraz Rafał Kamiński podjęli decyzję o nabyciu akcji spółki.

- Ubiegły rok był przełomowy dla OncoArendi. Jeśli rezultaty osiągane w badaniach klinicznych związku GLPG4716 (do niedawna OATD-01) będą pomyślne, to spodziewamy się znaczącego strumienia przychodów w ciągu najbliższych kilku lat – mówi Marcin Szumowski.

Strategia rozwoju na lata 2021-2025

Cząsteczka GLPG4716, wcześniej OATD-01, jest najbardziej zaawansowanym projektem Galapagos w chorobach włóknieniowych i zmierza do rozpoczęcia II fazy badań klinicznych, co ostatnio belgijski partner potwierdził w trakcie konferencji inwestorskiej. 

- Przystąpiliśmy do precyzowania strategii rozwoju na lata 2021-2025. Szczególnie duży potencjał widzimy w nowym i kluczowym z punktu widzenia budowania wartości obszarze, czyli rozwoju rewolucyjnej platformy technologicznej, skupionej na odkrywaniu leków małocząsteczkowych celujących w mRNA – mówi Marcin Szumowski.

Też stawiają na mRNA

– W 2020 roku uwaga całego świata skoncentrowała się na mRNA w związku z opracowywaniem szczepionek przeciwko COVID-19, wykorzystujących tę technologię. Samo mRNA oraz terapeutyczny potencjał celowania w jego fragmenty są przedmiotem badań biotechnologów już od nieco dłuższego czasu. Wciąż są to badania na relatywnie wczesnym etapie, ale skutecznie wzbudzają zainteresowanie największych graczy ze świata farmacji i biotechnologii - mówi Rafał Kamiński.

- W OncoArendi również uważnie śledziliśmy ten obszar, przeanalizowaliśmy nasze zasoby i potencjał rynkowy. Zdecydowaliśmy, że to jest kierunek, w którym chcemy podążać i dalej rozwijać nasze kompetencje - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH