Tak zaplanowane szczepienia będą trwać latami?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: TT/ rynekaptek.pl   10-12-2020, 10:05

Tak zaplanowane szczepienia będą trwać latami? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zakup 60 milionów szczepionek, przy liczbie 1 miliona szczepień miesięcznie, oznacza 60 miesięcy. Pięć lat. Potrzebne są dodatkowe ręce do pracy. Matematyki nie da się oszukać - napisał na TT wiceprezes NRA, Marek Tomków.

Wyzwanie jest ogromne dla Ministra jak i dla nas wszystkich. Tylko dla przypomnienia - 2 dawki oznaczają, że po 21/28 dniach zatrzymujemy szczepienie nowych pacjentów i przestawiamy się na szczepienie 2-gą dawką tych już zaszczepionych.

Przy 8000 punktów szczepiących średnio 180 pacjentów tygodniowo potrzebne jest na założone 61 mln dawek 43 tygodnie. Przy 4000 - 86 tygodni. Na wczoraj (8 grudnia) mieliśmy 1000 zgłoszeń. Na to należy nałożyć dostępność szczepionek".

Farmaceuta Maciej Biardzki skomentował: - Arytmetycznie racja. Ale tylko pod warunkiem, że liczba szczepionych w 1-szym dniu będzie taka sama jak w dniu 22-gim/29-tym. Tym niemniej - na pewnym etapie - może to okazać się rzeczywistością.

Michał Byliniak: - Do czasu osiągnięcia 90 na tydzień nie będzie problemu, potem zacznie się spory kłopot w zarządzaniu zapisami. Jak dodamy do tego potencjalne niestawianie się pacjentów, wypadanie zespołów z powodu choroby i zawirowania logistyczne to komplikacja osiągnie level pro.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH