Tarcza obejmie sprzedaż kosmetyków w wyspecjalizowanych sklepach

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: www.gov.pl   01-04-2021, 15:38

Tarcza obejmie sprzedaż kosmetyków w wyspecjalizowanych sklepach Kolejne branże objete tarcza pomocową Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii podało listę branż, które znalazły się na rozszerzonej liście kodów PKD objętych tarczą branżową. Wśród nich są specjalistyczne sklepy kosmetyczne.

Podczas konferencji prasowej 1 kwietnia premier Mateusz Morawiecki i szef MRPiT Jarosław Gowin poinformowali o instrumentach pomocowych dla branż dotkniętych pandemią.

Jak podał resort rozwoju na stronie, tzw. tarcza branżowa zostanie rozciągnięta na kilkanaście dodatkowych branż, a wsparcie będzie mogło trafić nawet do 420 tys. firm zatrudniających ok. 1,4 mln osób.

"Najnowsza pomoc będzie nowelizacją rozporządzenia i będzie już trzecim pakietem osłonowym przyznanym przez rząd poprzez przedłużenie pomocy z tarczy branżowej. Wsparcie jest skierowane do firm najbardziej obecnie poszkodowanych w wyniku obostrzeń sanitarnych i ma zapobiec utracie przez nie płynności finansowej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej" - napisano.

Dodano, że najnowszy pakiet pomocowy będzie przyznany za dwa miesiące - marzec i kwiecień, a nowelizacja rozporządzenia obejmie jednocześnie oba miesiące. Na wsparcie dla firm za marzec rząd przeznaczy ok. 3 mld zł, a na pomoc za kwiecień ok. 7 mld zł.

Pomoc jest skierowana do firm prowadzących działalność oznaczoną według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD), jako rodzaj przeważającej działalności. Łącznie, po rozszerzeniu tarczy o nowe branże, pomoc obejmie ponad 60 kodów PKD.

Wśród kilkunastu nowych kodów PKD, które mają być ujęte w nowelizacji rozporządzenia,jest 

47.75.Z Sprzedaż detaliczna kosmetyków i artykułów toaletowych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH