Te akcje GLG Pharma nie są na sprzedaż przez 2 lata

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   18-07-2017, 13:06

Te akcje GLG Pharma nie są na sprzedaż przez 2 lata Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Amerykańska GLG Pharma LLC zawarła porozumienie typu „lock up” z inwestorami instytucjonalnymi, którzy wzięli udział w prywatnej emisji akcji GLG Pharma S.A. Zgodnie z nim w ciągu 24 miesięcy nie może sprzedać posiadanych akcji polskiej spółki.

GLG Pharma LLC jest głównym akcjonariuszem notowanej na NewConnect spółki GLG Pharma S.A.

Firma posiada aktualnie 4,5 mln akcji spółki serii E i tym samym 60 proc. udziałów w kapitale zakładowym i tyle samo głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy (WZA).

Porozumienie z inwestorami w sprawie niesprzedawania wszystkich posiadanych przez GLG Pharma LLC akcji spółki zostało zawarte na okres 24 miesięcy. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia porozumienia, właściciel spółki zobowiązał się naprawić inwestorom wszelkie poniesione szkody.

Drugą stroną porozumienia są instytucje finansowe, które w zeszłym tygodniu wzięły udział w prywatnej emisji. Oferta prywatna GLG Pharma obejmowała wyłącznie akcje nowej emisji z serii F. Inwestorzy objęli 1,3 mln akcji po cenie emisyjnej ustalonej na 2,25 zł za walor, co pozwoliło na pozyskanie zakładanych 2,93 mln zł. Pozyskane środki posłużą realizacji projektów onkologicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH