Te firmy zwiększają moce produkcyjne szczepionek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: GIF   26-04-2021, 18:02

Te firmy zwiększają moce produkcyjne szczepionek Decyzja EMA potwierdza, że zakład w Puurs jest w stanie konsekwentnie produkować szczepionki wysokiej jakości (fot. Pixabay)

W hiszpańskiej fabryce firmy Moderna powstanie nowa linia produkcyjna szczepionek. Umożliwi zwiększenie ilości czynności związanych z napełnianiem produktów gotowych.

Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP) EMA przyjął dwa zalecenia, które zwiększą możliwości produkcyjne i dostawy szczepionek COVID-19 w UE.

Skalowane procesy dla szczepionki COVID-19 firmy BioNTech/Pfizer
EMA zatwierdziła zwiększenie wielkości partii i związane z tym zwiększenie skali procesu w zakładzie produkcji szczepionek firmy Pfizer w Puurs, w Belgii. Oczekuje się, że zalecenie Komitetu ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP) będzie miało znaczący wpływ na dostawy, szczepionki Comirnaty opracowanej przez firmy BioNTech i Pfizer, w Unii Europejskiej.

Na podstawie przeglądu danych przedstawionych przez BioNTech Manufacturing GmbH, wniosek o zwiększenie wielkości serii produktu końcowego wytwarzanego w zakładzie w Puurs został zatwierdzony. Decyzja EMA potwierdza, że zakład w Puurs jest w stanie konsekwentnie produkować szczepionki wysokiej jakości i umożliwia firmie Pfizer/BioNTech zwiększenie skali procesu produkcyjnego w tym zakładzie.

Opisane zmiany zostaną uwzględnione w publicznie dostępnych informacjach na temat tej szczepionki na stronie internetowej EMA.

Nowa linia produkcyjna do napełniania szczepionki COVID-19 Moderna
CHMP zalecił również zatwierdzenie nowej linii napełniania w zakładzie produkcji wyrobów gotowych firmy Moderna dla UE w Rovi, w Hiszpanii. Nowa linia umożliwi zwiększenie ilości czynności związanych z napełnianiem produktów gotowych, aby zsynchronizować je z procesem zwiększania skali substancji czynnej w zakładzie produkcji substancji czynnych (Lonza, Visp), zatwierdzonym w ubiegłym miesiącu.

Opisane zmiany zostaną uwzględnione w publicznie dostępnych informacjach na temat tej szczepionki na stronie internetowej EMA.

EMA prowadzi ciągły dialog ze wszystkimi posiadaczami pozwolenia na dopuszczenie do obrotu szczepionek COVID-19, ponieważ starają się oni zwiększyć swoje zdolności produkcyjne w celu dostarczania szczepionek w UE.  Agencja zapewnia wytyczne i porady dotyczące dowodów wymaganych do poparcia i przyspieszenia składania wniosków o dodanie nowych zakładów lub zwiększenie zdolności istniejących zakładów do wytwarzania wysokiej jakości szczepionek COVID-19.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH