Technik może odbyć praktyki także w aptece szpitalnej

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OZZTF/ rynekaptek.pl   30-10-2020, 13:21

Technik może odbyć praktyki także w aptece szpitalnej

Jeśli apteka szpitalna spełnia wymagania określone przepisach Pf oraz jest możliwe odbywanie w niej praktyki, to może być ona realizowana również przez technika farmaceutycznego - uznaje Departament Rozwoju Kadr Medycznych MZ.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Techników Farmaceutycznych opublikował odpowiedź na pytanie o możliwość odbycia praktyki przez technika farmaceutycznego w aptece szpitalnej.

Sposób i tryb określa rozporządzenie ministra zdrowia z 17 lipca 2002r. w sprawie odbywania praktyki w aptece przez technika farmaceutycznego.

Zgodnie z paragrafem 4 tego rozporządzenia, technik farmaceutyczny odbywa praktykę w aptece zapewniającej świadczenie usług farmaceutycznych, co najmniej w zakresie, o którym mowa w art. 86 ust. 2 ustawy Prawo farmaceutyczne.

"Jeśli zatem apteka szpitalna spełnia wymagania określone w tym przepisie oraz jest możliwe odbywanie w niej praktyki, to może być ona realizowana również przez technika farmaceutycznego" - odpowiedziała dyrektor Departamentu Rozwoju Kadr Medycznych, Małgorzata Zadorożna.

Więcej: https://www.facebook.com/OZZTF/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH