Teoria na GUMed, praktyka w Polpharmie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   07-07-2017, 14:56

Teoria na GUMed, praktyka w Polpharmie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny – to nazwa nowego kierunku studiów utworzonego przez Gdański Uniwersytet Medyczny we współpracy z Zakładami Farmaceutycznymi Polpharma SA.

Studia oparte o tzw. profil praktyczny i kształcenie dualne, łączą edukację teoretyczną z praktyką przemysłową. Uczelnia podpisała 7 lipca br. w Gdańsku stosowny list intencyjny i umowy z Polpharmą. Zapisy na rok akademicki 2017/18 już trwają.

Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny to dwuletnie studia II stopnia o profilu praktycznym prowadzone na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej.

Celem kształcenia na tym kierunku jest jak najlepsze przygotowanie absolwentów do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach wytwarzających produkty lecznicze, wyroby medyczne, kosmetyki oraz suplementy diety.

Zajęcia teoretyczne odbywać się będą w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Natomiast przedmioty praktyczne wykładane będą na Uczelni przez profesjonalistów zatrudnionych na co dzień w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH