Toruń otrzymał dofinansowanie na walkę z otyłością

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MZ/rynekaptek.pl   18-07-2017, 08:23

Toruń otrzymał dofinansowanie na walkę z otyłością Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Urząd Miasta Torunia wygrał konkurs na dofinansowanie programu zakładającego walkę z otyłością. To już drugie tego typu ministerialne wsparcie dla miasta.

Ministerstwo Zdrowia, w ramach Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020, wspiera lokalne inicjatywy dotyczące walki z otyłością. Toruń wygrał konkurs na dofinansowanie zadania, polegającego na organizowaniu grup wsparcia dla tych mieszkańców, którzy borykają się z nadwagą –informuje MZ.

Koordynatorem akcji, która potrwa do końca października jest Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta.

W ramach projektu utworzono dwie grupy chętnych składające się z 15 osób w wieku od 26 do 39 lat. Przez najbliższe miesiące będą one uczestniczyć w specjalnym programie, który ma im pomóc przywrócić właściwą masę ciała. Organizowane są dla nich specjalne „Warsztaty Dobrego” jedzenia z dietetykiem, spotkania z psychologiem oraz dwa razy w tygodniu zajęcia z trenerem fitness.

Celem tych działań jest wyrobienie oraz utrwalenie poprawnych nawyków żywieniowych, które zapobiegną efektowi jo-jo, zwiększenie aktywności fizycznej i wymiana informacji, ale także wspieranie w skutecznym zmaganiu się z problemem otyłości.

Warunkiem zakwalifikowania się do programu były badania lekarskie i BMI (Body Mass Index) powyżej 30 kg/m2. Według obowiązujących norm wskaźnik na poziomie między 30 a 34,99 kg/m2 oznacza I stopień otyłości.

Narodowy Program Zdrowia 2016-2020, stanowi jedno z głównych założeń ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zdrowiu publicznym. Resort przewiduje, że w wyniku prowadzonych działań wydłuży się średnia długość życia mężczyzn (do 78 lat) i kobiet (do 84 lat), oraz zmniejszy się liczba zgonów zależnych od stylu życia, a także poprawi się ogólny stan zdrowia społeczeństwa.

Więcej: http://www.mz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH