UK: apteki pracują więcej w czasie epidemii. Potrzebują dofinansowania

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: thepharmacist.co.uk/ rynekaptek.pl   15-12-2020, 12:33

UK: apteki pracują więcej w czasie epidemii. Potrzebują dofinansowania Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prawie połowa (47%) właścicieli aptek stwierdziła, że ​​być może będzie musiała zamknąć apteki w nadchodzącym roku - wynika z ankiety przeprowadzonej przez All-Party Pharmacy Group (APPG) pośród brytyjskich farmaceutów.

Sondaż przeprowadzony wśród 1604 farmaceutów w ramach ankiety wykazał, że jedna czwarta (25%) uznała, że ​​jest „raczej prawdopodobne”, że zamkną w przyszłym roku z powodu presji finansowej, z którą obecnie się borykają, a 11% stwierdziło, że jest to „prawdopodobne”, a kolejne 11% stwierdziło, że jest to „bardzo prawdopodobne”.

Z sondażu wynika też, iż ponad trzy czwarte (79%) stwierdziło, że dofinansowanie aptek w wysokości 370 milionów funtów przekazane placówkom przez rząd podczas pandemii, nie jest wystarczające, aby złagodzić problemy finansowe.

Zdaniem APPG, poziom finansowania w ramach 5. letnich umów NHS z aptekami wymaga rewizji, ponieważ w czasie epidemii apteki wykonywały dużo więcej pracy za te same pieniądze.

Farmaceuci również wyrazili swoje doświadczenia dotyczące dostępu do testów na obecność COVID-19 - ośmiu na 10 (80%) respondentów stwierdziło, że nie ma do nich dostępu. Wielu respondentów zgłosiło również brak dostatecznej informacji na temat możliwości takiego dostępu w ramach NHS.

Badanie wykazało również, że jeden na 10 pracowników farmacji nie miał dostępu do odpowiednich środków ochrony indywidualnej podczas pandemii. Tam gdzie były dostępne, prawie dwie trzecie (65%) stwierdziło, że zostały dostarczone przez ich pracodawcę, a jedna czwarta (24%) stwierdziło, że zostały dostarczone przez NHS.

Więcej: https://www.thepharmacist.co.uk/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH