UK: czas przejść od chwalenia farmaceutów do konkretów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: pharmacy.biz/ rynekaptek.pl   20-11-2020, 11:33

UK: czas przejść od chwalenia farmaceutów do konkretów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Elliot Colburn, poseł Partii Konserwatywnej z okręgu Carshalton i Wallington, wezwał do parlamentarnej debaty na temat rozszerzenia roli aptek i zaproponowania takiego modelu finansowania, by odzwierciedlał on ich pracę i zaangażowanie w walkę z COVID-19.

- Farmaceuci pozostali otwarci podczas tej pandemii, nie tylko w Carshalton i Wallington, ale w całym kraju. Sami mówią, że są gotowi zrobić o wiele więcej niż obecnie, w tym w zakresie szczepienia przeciwko COVID-19. Czy możemy więc przeprowadzić debatę na temat rozszerzenia roli aptek lokalnych i zapewnienia modelu finansowania, który odzwierciedli pracę, którą wykonują? - pyta poseł.

- Farmaceuci okazali się w tym roku fundamentem dla lokalnych społeczności. Ich drzwi pozostały otwarte, a farmaceuci serdeczni i mądrzy - potwierdził partyjny kolega posła, Jacob Rees-Mogg.

Dodał: - Były wzorem dla służby publicznej. Chciałbym pochwalić apteki za pracę, jaką wykonały podczas pandemii. Dążenie do zaszczepienia populacji będzie wymagało wielkiego wysiłku narodowego. Wniosek o debatę zwraca uwagę na rolę farmaceutów w rozprowadzaniu i podawaniu szczepionki. Elliot Colburn ma absolutną rację, podnosząc ten temat.

To spotkało się z uznaniem ze strony National Pharmacy Association. Dyrektor generalny organizacji, Mark Lyonette, zauważa, że cieszą go takie pochwały pod adresem farmaceutów, jednak dodaje, że nadszedł czas, aby zamienić to wsparcie w czyny i zapewnić odpowiednie finansowanie.

Więcej: https://www.pharmacy.biz/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH