UK. Technicy farmaceutyczni: pracy więcej, więcej stresu, brak docenienia

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Chemist and Druggist   17-05-2021, 11:02

UK. Technicy farmaceutyczni: pracy więcej, więcej stresu, brak docenienia Prawie wszyscy respondenci (96%) stwierdzili, że ich obciążenie pracą wzrosło w ciągu ostatniego roku Fot. LJ

Serwis C + D zapytał techników farmaceutycznych, jak oceniają warunki pracy w czasie pandemii oraz czy uważają, że ich wynagrodzenie jest adekwatne do nakładu pracy.

Na początku tego roku serwis "Chemist and Druggist" podał wyniki badania na temat wpływu pandemii COVID-19 na zdrowie fizyczne i psychiczne farmaceutów w kontekście ich pracy w aptekach.

Tym razem zainteresowanie skierowano na techników farmaceutycznych i personel pomocniczy. Okazuje się, że również ci pracownicy doświadczyli nadmiernego obciążenia pracą, problemami kadrowymi i wzrostem oczekiwań ze strony pacjentów.

Stres przekłada się na jakość usług w aptece

Jednocześnie cięższa praca w czasie pandemii nie przełożyła się na wzrost wynagrodzenia, pozostawiając ich w poczuciu niedocenienia.

Nieco ponad cztery piąte (84%) ze 103 ankietowanych osób zgłosiło wyższy poziom stresu w pracy.

Dodatkowo ponad połowa (52%) wymieniła stres jako czynnik, który ma największy wpływ na jakość usług świadczonych pacjentom.

Braki kadrowe są stresujące dla pracowników

Prawie wszyscy respondenci (96%) stwierdzili, że ich obciążenie pracą wzrosło w ciągu ostatniego roku. Jako główną przyczynę tego obciążenia wskazywano zbyt małą obsadę personelu.

Cztery piąte ankietowanych (79%) stwierdziło, że poziom zatrudnienia w ich aptece nie był "odpowiedni". Pojawiła się też informacja technika farmaceutycznego, że w aptece, w której jest zatrudniony, farmaceuta nie ma wsparcia przez większość popołudni i wieczorów.

Inny skomentował: "Niski poziom zatrudnienia oznacza, że ​​kiedy ktoś w aptece jest na zwolnieniu lekarskim lub na wakacjach, reszta zespołu musi zostać w pracy dłużej, przychodzić wcześniej lub zrezygnować z przerw - a to wpływa na wyższy poziom stresu".

Brak nagrody za dodatkową pracę

Aż 72% respondentów nie czuje się docenianych przez swojego pracodawcę.

"Obciążenie pracą wzrosło ponad dwukrotnie z powodu COVID-19, mimo to nie ma wystarczającego wsparcia lub uznania dla personelu apteki” - napisali technicy w komentarzach do ankiety.

Zdecydowana większość (84%) stwierdziła, że ​​myślała o odejściu z pracy w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Spośród nich 57% aktywnie poszukiwało nowego zajęcia.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH