Ukraina: będą szczepienia państwowe i komercyjne p/ COVID

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   18-01-2021, 14:22

Ukraina: będą szczepienia państwowe i komercyjne p/ COVID Kiedy na Ukrainie będzie możliwość komercyjnego zaszczepienia się przeciw Covid-19? Kiedy tylko szczepionki w przyspieszonym trybie będą zarejestrowane na Ukrainie (fot. Pixabay)

Na Ukrainie równolegle z państwowymi szczepieniami przeciwko Covid-19 będą odbywać się szczepienia komercyjne - powiedział premier tego kraju Denys Szmyhal. Poinformował, że Kijów prowadzi rozmowy w sprawie zakupu preparatów z sześcioma producentami.

Szmyhal zaznaczył, że w tej sprawie wszczęto śledztwo, zlecił też odpowiednie działania ministerstwu ochrony zdrowia i resortowi spraw wewnętrznych.

Minionej doby na Ukrainie odnotowano najmniej zakażeń koronawirusem od września - nieco ponad 3 tysiące. Zmarło 67 osób, a wyzdrowiało ponad 5,2 tys. pacjentów. Przeprowadzono tego dnia ok. 13,2 tys. testów.

Minister ochrony zdrowia poinformował w poniedziałek, że poprzedniego tygodnia w kraju potwierdzono ok. 44,6 tys. infekcji, ponad 13,5 tys. osób hospitalizowano. Stepanow zaznaczył, że sytuacja z Covid-19 pozostaje "dosyć napięta", a zachorowalność utrzymuje się na wysokim poziomie.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH