Ukraina: rząd poszerzy listę leków refundowanych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: wschodnik.pl/rynekaptek.pl   05-06-2017, 09:52

Ukraina: rząd poszerzy listę leków refundowanych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rząd Ukrainy planuje poszerzyć listę preparatów refundowanych w ramach programu „Dostępne leki”. Premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman zaznacza, że program działa i jest konkurencyjny, a zadanie rządu polega na rozbudowaniu mechanizmu refundacji.

" Od 1 kwietnia na Ukrainie działa program zaopatrywania w ukraińskie dostępne leki według klasyfikacji: choroby sercowo-naczyniowe, cukrzyca typu II i astma oskrzelowa. Początkowy budżet programu wyniósł 500 mln hrywien, ale rząd zaproponował zwiększenie finansowania do 750 mln hrywien, aby w pełni zaspokajać potrzeby obywateli. Obecnie opracowywane są rozwiązania z zakresu poszerzenia linii preparatów, które zostaną włączone do programu” - można przeczytać w komunikacie na portalu rządowym.

Jak podaje wschodnik.pl, premier Hrojsman podczas posiedzenia Krajowej Rady Reform przy Prezydencie Ukrainy, poinformował również, że na dzień dzisiejszy z możliwości rządowej inicjatywy skorzystało ponad 700 tysięcy obywateli, a liczba aptek uczestniczących w programie przekracza 5 tysięcy.

Więcej: http://wschodnik.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH