Unijne wsparcie farmaceutycznych projektów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   16-10-2009, 16:51

Unijne wsparcie farmaceutycznych projektów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jagielloński Park i Inkubator Technologii dedykowany naukom przyrodniczym (Park LifeScience) w Krakowie otrzyma 125 mln zł wsparcia z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

Umowę w tej sprawie podpisali w piątek przedstawiciele Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz krakowskiej spółki Jagiellońskie Centrum Innowacji (JCI), która zarządza Parkiem.

Unijna dotacja zostanie przeznaczona na drugi etap rozbudowy Parku LifeScence, który prowadzony jest od marca tego roku. Wartość całego projektu szacuje się na 200 mln zł.

Cały projekt zakłada utworzenie w sąsiedztwie III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego najwyższej jakości infrastruktury naukowo–badawczej w dziedzinie nauk przyrodniczych, spełniającej wymogi i oczekiwania zarówno dużych firm farmaceutycznych, jak i małych przedsiębiorstw z branży. Na terenie kompleksu znajdzie zatrudnienie łącznie około 500 naukowców.

Jagiellońskie Centrum Innowacji to spółka powołana przez Uniwersytet Jagielloński w celu zarządzania projektem Parku LifeScience. Pozyskała na ten cel dofinansowanie z unijnych funduszy strukturalnych. Firma zajmuje się także promocją Krakowa jako miejsca dla rozwoju nauk przyrodniczych tj. biotechnologii, biomedycyny, chemii, biochemii, farmakologii, biofizyki i fizyki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH