Uprawnienia techników pozostają bez zmian

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ, FB/ rynekaptek.pl   25-05-2017, 12:41

Uprawnienia techników pozostają bez zmian Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Patryk Lubomski z entuzjazmem komentuje wczorajszą (24 maja) decyzję posłów sejmowej komisji zdrowia, którzy przyjęli poprawkę pozostawiającą bez zmian art. 91 ustawy Prawo farmaceutyczne.

To oznacza, że technicy farmaceutyczni nadal będą mogli wydawać substancje, z wyjątkiem tych określonych w art. 91 ustawy PF, w tym bardzo silnie działających określonych w Urzędowym Wykazie Produktów Leczniczych dopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, substancji odurzających i psychotropowych grupy I-P oraz II-P.

W ocenie techników, proponowane zmiany w tym artykule oznaczały ograniczenie uprawnień zawodowych techników farmaceutycznych i uniemożliwiały "wydawanie podstawowych, wszystkim znanych i niegroźnych produktów leczniczych takich jak np. syropy Stodal, Drosetux, plastry i tabl. Niquitin, tabletki na ból gardła Homeovox i wielu innych".

Nowelizacja ustawy w tym zakresie musi jeszcze być przyjęta przez Parlament.

- Teraz musimy dalej walczyć o AdA i wznowienie kształcenia w zawodzie technika farmaceutycznego - zapowiada na FB Patryk Lubomski.

Na 25 maja zaplanowane jest spotkanie techników z ministrem Jarosławem Gowinem w sprawie dalszego kształcenia w tym zawodzie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH