URPL: ściślejsza współpraca Polski, Litwy i Mołdawii

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: URPL/rynekaptek.pl   21-08-2017, 09:17

URPL: ściślejsza współpraca Polski, Litwy i Mołdawii Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Podczas międzynarodowego spotkania konsultacyjnego przedstawicieli polskich, litewskich i mołdawskich instytucji regulacyjnych w obszarze leków, zostało podpisanie Memorandum o współpracy – informuje URPL.

Spotkanie miało miejsce w siedzibie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie.

W trakcie dwudniowego spotkania poruszono zagadnienia dotyczące monitorowania bezpieczeństwa farmakoterapii, dostępności produktów leczniczych, legislacyjnych i organizacyjnych przemian w zakresie kompetencji Agencji Leków i Wyrobów Medycznych Mołdawii a także kwestie związane z przygotowaniami do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Ponadto, eksperci Urzędu przedstawili kwestię tworzenia i funkcjonowania bazy EudraVigilance oraz portalu i bazy danych pochodzących z badań klinicznych.

Celem wizyty delegacji litewskiej i mołdawskiej było także podpisanie Memorandum o współpracy.

Dokument ten określa ramy dalszej, sformalizowanej współpracy narodowych organów kompetentnych ds. produktów leczniczych i wyrobów medycznych Polski, Litwy i Mołdawii w zakresie ich obszarów kompetencyjnych, w oparciu o zasadę wzajemności i poszanowania interesów stron sygnatariuszy.

Więcej: http://urpl.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH