Urugwaj: legalny obrót i sprzedaż marihuany w aptekach

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: wyborcza.pl/rynekaptek.pl   12-07-2017, 12:37

Urugwaj: legalny obrót i sprzedaż marihuany w aptekach Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Urugwaj legalizuje uprawę, obrót i spożycie marihuany pod kontrolą państwa. Od lipca Urugwajczycy mogą kupować marihuanę w kilkudziesięciu wyznaczonych aptekach.

Przełomowa ustawa została uchwalona trzy lata temu, a z początkiem lipca tego roku – po dopięciu na ostatni guzik procedur prawnych – rewolucja ruszyła - pisze portal wyborcza.pl.

Rząd Urugwaju prowadził już od kilku lat społeczną kampanię, która wyjaśniała mieszkańcom, że utrzymywanie marihuany na liście zabronionych narkotyków (zgodnie z obowiązującą od pół wieku doktryną ONZ) nie zmniejsza jej spożycia, ale wyłącznie napędza czarny rynek wraz ze zorganizowaną przestępczością.

Uprawiać legalnie konopie indyjskie na własny użytek może teraz każdy pełnoletni Urugwajczyk, pod warunkiem, że się zarejestruje. Może posadzić sześć krzaczków i zbierać rocznie nie więcej niż 480 gramów z jednego.

Zaś dwaj przemysłowi producenci, także licencjonowani przez państwo, będą ją dostarczali na rynek (ok. 2 ton każdy), czyli do kilkudziesięciu wyznaczonych aptek. Tam mogą ją kupować wszyscy obywatele.

Więcej: http://wyborcza.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH