USA: lekarka nie działa online, więc pożegna się z praktyką?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: o2.pl/ rynekaptek.pl   29-11-2017, 14:38

USA: lekarka nie działa online, więc pożegna się z praktyką? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

85-letnia Polka, która od lat prowadzi praktykę lekarską w Stanach Zjednoczonych, nie korzystała z systemów informatycznych m.in do kontroli leków czy rejestracji pacjentów. W efekcie odebrano jej prawo wykonywania zawodu.

Kobieta ukończyła medycynę w Polsce w 1960 roku. Niedługo potem wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Jest licencjonowanym lekarzem od 1968 roku - informuje portal o2.pl.

Starsza kobieta nie potrafi i nie chce korzystać z systemów informatycznych m.in do kontroli leków czy rejestracji pacjentów. Wszystko od dziesiątków lat zapisuje ręcznie.

Lekarka odmówiła prowadzenia elektronicznej dokumentacji przepisywanych leków. Wniesiono przeciwko niej zarzuty o niewłaściwe zachowanie. Nie chcąc męczącego procesu, dobrowolnie zrezygnowała z lekarskiej praktyki. Potem próbowała walczyć w sądzie, by znów móc leczyć. Bezskutecznie.

W USA lekarze są zobowiązani do elektronicznego rozliczania się z przepisywanych leków, w tym informowania o liczbie wydawanych leków przeciwbólowych na bazie morfiny.

Więcej: https://www.o2.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH