USA: na teren wiejski szczepionka p/ COVID doleci dronem

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: www.pharmaceuticalcommerce.com/ rynekaptek.pl   04-12-2020, 09:33

USA: na teren wiejski szczepionka p/ COVID doleci dronem Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Firma Volansi i Merck testują możliwość dostarczania produktów leczniczych z zachowaniem łańcucha chłodniczego za pomocą dronów. Ma to pozwolić na wdrożenie usługi dostawy szczepionek przeciwko COVID-19 na trudno dostępne obszary wiejskie.

Pierwsze loty dronów w ramach projektu zaowocowały dostawą leków wymagających kontrolowanej temperatury z zakładu produkcyjnego Merck do centrum medycznego obsługującego wiejskie tereny w Karolinie Północnej. 

Projekt wykorzystuje model drona zdolnego do przewożenia 10-kilogramowego ładunku do miejsc oddalonych o 80 mil. System pionowego startu i lądowania umożliwia dostarczanie delikatnego ładunku z automatycznym zwalnianiem "miękkim w dotyku", gdy dron wyląduje w miejscu dostawy.

Zapewnia też monitorowanie temperatury przewożonego ładunku.

Volansi bierze udział w pilotażu integracji bezzałogowych statków powietrznych Federalnej Administracji Lotniczej (FAA) oraz Departamentu Transportu Karoliny Północnej w zakresie bezpiecznych dostaw produktów stosowanych w systemie zdrowotnym, zgodnie z wytycznymi stanowymi i federalnymi.

Więcej: www.pharmaceuticalcommerce.com/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH