Ustawa skazuje farmaceutów szpitalnych na wegetację?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: DGP/rynekaptek.pl   08-06-2017, 12:06

Ustawa skazuje farmaceutów szpitalnych na wegetację? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pracownicy medyczni uważają, że stawki zaproponowane przez rząd w projekcie ustawy ws. najniższego wynagrodzenia zasadniczego są zdecydowanie za niskie. W czasie I czytania w Sejmie diagności i szpitalni farmaceuci mówili, że ustawa skazuje ich na wegetację.

Jak pisze Dziennik Gazeta Prawna, z kolei przedstawiciele pracodawców podkreślali, że nie wskazano źródeł, z których mieliby wypłacić wyższe wynagrodzenia. W tym roku powinni znaleźć na ten cel 200 mln zł. A według rządu do końca 2021 r. globalny skutek wdrożenia w życie propozycji wyniesie dla całego sektora ochrony zdrowia aż 16,5 mld zł.

Opozycja zarzucała, że obecne rządowe plany to powtórka tzw. ustawy 203, która wpędziła szpitale w kolosalne długi. Zobowiązywała do wypłaty podwyżek, ale nie dawała na nie pieniędzy (pierwsza transza wynosiła 203 zł).

Wątpliwości budzi większość zapisów, m.in. to, czy podwyżki powinny dostać też personel pomocniczy i administracja.

Gazeta wskazuje, że rządowy projekt i tak się już trochę przeterminował. Jak zwracali uwagę związkowcy, rząd przyjął w projekcie kwotę 3900 zł brutto jako odniesienie do ustalania wysokości wynagrodzeń. Mniej więcej taka była wysokość średniej płacy, gdy startowały prace nad ustawą. Teraz wynosi ona 4,353 zł.

Więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH