W tej sieci nie można odmówić sprzedaży ellaOne

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: wyborcza.pl/ rynekaptek.pl   18-09-2017, 09:45

W tej sieci nie można odmówić sprzedaży ellaOne Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na początku września, zarząd spółki sieci aptek DOZ poprosił o przekazanie farmaceutom, że nie można stosować klauzuli sumienia, a za odmowę sprzedaży leku wyciągane będą konsekwencje służbowe - informuje wyborcza.pl.

Do sieci aptek DOZ należy blisko 1 tys. spośród 14 tys. działających w Polsce placówek. Ten największy pracodawca na rynku aptek zatrudnia ponad 2,5 tys. magistrów i techników farmacji.

Firma co kwartał organizuje spotkania zarządu z kierownikami swoich aptek. Jak informuje Gazetę Wyborczą jeden z nich, podczas ostatniego spotkania, na początku września, zarząd poprosił o przekazanie farmaceutom, że nie można stosować klauzuli sumienia, a za odmowę sprzedaży leku wyciągane będą konsekwencje służbowe.

Olga Rosłonek z DOZ SA precyzuje, że zarząd przekazał stanowisko Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego i Ministerstwa Zdrowia. Przypomina, że w polskim prawie farmaceutycznym nie ma możliwości powołania się na klauzulę sumienia przez farmaceutów, a odmowa sprzedaży z jej powodu jest naruszeniem przepisów.

Jeden z farmaceutów pracujących dla wspomnianej sieci popiera tak jednoznaczną postawę zarządu. Podkreśla, że za odmowę realizacji recepty, gdy nie ma do tego podstaw wynikających z przepisów, grozi bezpowrotna utrata koncesji.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH