W UK też kupują preparaty z nielegalnego źródła

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: mojawyspa.co.uk/rynekaptek.pl   01-12-2017, 09:46

W UK też kupują preparaty z nielegalnego źródła Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Eksperci z Medicines and Healthcare products Regulatory Agency przygotowali raport, z którego wynika, że wiele mieszkańców Wielkiej Brytanii chcących zrzucić zbędne kilogramy, sięga po specyfiki nieznanego pochodzenia.

Lekarze alarmują, że aż jedna trzecia mieszkańców UK kupuje różne środki w sieci - podaje portal mojawyspa.co.uk.

Jak czytamy, większość sklepów internetowych i witryn działa poza kontrolą farmaceutyczną. W efekcie często można dostać podróbki specyfików odchudzających lub tabletki zawierające zakazane substancje.

Eksperci w raporcie zwracają uwagę, że  nadal dla wielu osób branie tabletek jest najprostszym i cudownym sposobem na schudnięcie.

"To może się faktycznie tak wydawać, jednak gdy sięgamy po tabletki z nieznanego źródła, ryzykujemy podwójnie. Po pierwsze nie schudniemy, po drugie możemy sobie poważnie zaszkodzić. Specyfiki sprzedawane w sieci często zawierają niebezpieczne dla zdrowia substancje, które mogą powodować poważne skutki uboczne."

Specjaliści tłumaczą, że jeśli ktoś już decyduje się na kupno preparatów na odchudzające w internecie, powinien najpierw sprawdzić, czy sprzedawca znajduje się w rejestrze.

Więcej: http://www.mojawyspa.co.uk/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH