Waldemar Buda o suplementach: za późno na zatrzymanie reformy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: DGP/rynekaptek.pl   09-05-2017, 13:16

Waldemar Buda o suplementach: za późno na zatrzymanie reformy Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Odejście ministra Krzysztofa Łandy nic nie zmienia. Nasz zespół parlamentarny wraca do tematu i najpóźniej we wrześniu br. zaprezentujemy oficjalnie nowe rozwiązania – informuje poseł Waldemar Buda odnosząc się do planowanych zmian na rynku suplementów diety.

Gdy w kwietniu br. z Ministerstwa Zdrowia odszedł wiceminister Krzysztof Łanda, wśród producentów suplementów diety pojawiła się nadzieja, że pomysł surowszej regulacji dla tej branży upadnie - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Okazuje się jednak, że roszady kadrowe w resorcie zdrowia nie wpłyną na przygotowywane zmiany. Temat regulacji rynku przejął poseł PiS Waldemar Buda, przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. regulacji rynku farmaceutycznego – podaje gazeta.

- Nasz zespół parlamentarny wraca do tematu i najpóźniej we wrześniu br. zaprezentujemy oficjalnie nowe rozwiązania – zapewnia poseł Buda.

Rozwiewa również nadzieje producentów na to, by kodeks dobrych praktyk mógł wpłynąć na wycofanie się z planowanych zmian:

– Jest on jedynie próbą ratowania się przed nieuchronną reformą. Na jej zatrzymanie jest już za późno. Ponadto regulowanie rynku na podstawie dobrowolnych zobowiązań części producentów byłoby niewystarczające – stwierdza poseł PiS.

To, że zmiany w prawie dotyczącym suplementów są nieuchronne, potwierdza projekt nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie żywności, nad którym trwają obecnie prace w resorcie:

- Projektowane zmiany mają na celu zwiększenie efektywności nadzoru nad reklamą leków, suplementów diety i wyrobów medycznych oraz uzupełnienie, doprecyzowanie i uszczelnienie obowiązujących przepisów określających warunki prowadzenia reklamy tych produktów - wyjaśnia Milena Kruszewska, rzecznik prasowy ministra zdrowia.

Więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH